Przeskocz do treści
O nas | RealizujMY się

O nas

O Fundacji Aktywizacja

Działamy od 1990 roku. Wspieramy osoby z niepełnosprawnościami w świadomym zarządzaniu swoim potencjałem na rynku pracy. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w realizacji działań aktywizacji zawodowej zbudowaliśmy kompleksowy model, który uwzględnia zarówno potrzeby osób z niepełnosprawnościami, jak i pracodawców oferujących zatrudnienie.

Kształtując ofertę świadczonych przez Fundację usług kierujemy się zarówno aktualnymi potrzebami osób z niepełnosprawnościami, jak i dynamicznie zmieniającymi się warunkami gospodarczymi. Pomagamy osobom z niepełnosprawnościami z całego kraju w podnoszeniu ich kwalifikacji oraz kompetencji społeczno-zawodowych, znalezieniu pracy lub jej zmianie, a pracodawcom oferujemy doradztwo w obszarze zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, szkolenia i pośrednictwo pracy.

Jesteśmy również aktywni w procesach rzeczniczych – współpracując z wieloma podmiotami dbamy o to, by problemy osób z niepełnosprawnością były dostrzegane przez każde gremium.
Założyliśmy i koordynujemy do dziś Grupę ON Inclusion 14-20, która przyczyniła się do wdrożenia zasad dostępności do projektów unijnych.

Nasz zespół liczy prawie 140 osób, a współpracuje z nami ok. 200 wolontariuszy. Działania prowadzimy w siedmiu Oddziałach i sześciu Filiach, zlokalizowanych w trzynastu województwach.

Nasza misja, nasz cel

Celem Fundacji Aktywizacja jest usamodzielnienie i poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych poprzez zintegrowane działania aktywizacyjne, zmianę postaw otoczenia oraz wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jak działaMY?

SpotkajMY się -porozmawiaj z jobcrafterem o swoich trudnościach, bądź wątpliwościach w pracy

ZnajdźMY rozwiązanie -wspólnie rozważmy różne rozwiązania i znajdźmy najlepsze dla Ciebie

DziałajMY -zacznijmy wprowadzać zmiany na lepsze

BądźMY w kontakcie -w każdej chwili możesz skontaktować się z nami, jeśli napotkasz jakieś trudności

PorozmawiajMY

Skontaktuj się z nami jeśli chciałbyś zobaczyć co wspólnie możemy zdziałać, aby pracowało Ci się lepiej!